to view your price and availability.
Documents
About This Product
| Volume 141 Catalog Page: 121 |
|---|
| LPS Legacy warranty and general replacement compressor |
| 31,100 BTU |
| Connections: 1/2-in liquid, 3/4-in suction |
| 45 MFD x 370 VAC replacement capacitor |
| Mounting dimensions: 7-1/2-in x 7-1/2-in |
| Uses wiring harness 173506 |
| Additional freight charges will apply for shipments outside our local delivery areas |
| ZP31K5EPFV830 |
| Btu Cool: | 31100 |
|---|---|
| Capacitor: | 45MFD, 370V |
| Depth: | 7-1/2-in |
| Height: | 15-1/4-in |
| Liquid Line Set Size: | 1/2-in |
| Oil Type Code: | POE |
| Refrigerant Code: | R-410A |
| RLA Rating: | 18.6 |
| Suction Line Size: | 3/4-in |
| Tons: | 3 |
| Voltage Code: | 208/230V |
| Width: | 7-1/2-in |