to view your price and availability.
Documents
About This Product
| Volume 141 Catalog Page: 121 |
|---|
| LPS Legacy warranty and general replacement compressor |
| 19,950 BTU |
| Connections: 1/2-in liquid, 3/4-in suction |
| 35/5 MFD x 440 VAC replacement capacitor (127035) |
| Mounting dimensions: 7-1/2-in x 7-1/2-in |
| Uses wiring harness 173504 |
| Uses POE oil |
| OEM replacement for LPS # 224802, 224822 and 224902 |
| Additional freight charges will apply for shipments outside our local delivery areas |
| ZP20K6EPFV830 |
| Btu Cool: | 19950 |
|---|---|
| Capacitor: | 35MFD, 440V |
| Depth: | 7-1/2-in |
| Height: | 14-7/8-in |
| Liquid Line Set Size: | 1/2-in |
| Oil Type Code: | POE |
| Refrigerant Code: | R-410A |
| RLA Rating: | 12.1 |
| Suction Line Size: | 3/4-in |
| Tons: | 2 |
| Voltage Code: | 208/230V |
| Width: | 7-1/2-in |