to view your price and availability.
Goodman 14 Seer R-410A 3.0 Ton Condensing Unit NORTH ONLY
Goodman
/ Each
Retail:
$1374.50
- Item #223082
Documents
About This Product
| Volume 141 Catalog Page: 96 |
|---|
| Copper tube/aluminum fin coil |
| Factory-installed liquid-line filter drier |
| Sweat connection service valves with easy-access gauge ports |
| Heavy gauge galvanized steel cabinet and louvered coil guard |
| Top and side maintenance access |
| Precharged for a 15-ft line set |
| Additional freight charges will apply for shipments outside our local delivery areas |
| GSX140361 |
| Btu Cool: | 36000 |
|---|---|
| Color Code: | Architectural Gray |
| Depth: | 29-in |
| Dimension: | 29" W x 32-1/2" H |
| Height: | 32-1/2-in |
| Line Set Size: | 3/8 x 7/8 |
| Liquid Line Set Size: | 3/8-in |
| Log In For Pricing: | Yes |
| Max Fuse: | 30A |
| Refrigerant Code: | R-410A |
| Regional Standard Code: | Southeast |
| SEER Rating: | 14 SEER |
| Suction Line Size: | 7/8-in |
| Tons: | 3 |
| Width: | 29-in |