to view your price and availability.
Documents
About This Product
| 2021 Catalog Page: 101 |
|---|
| Meets regional efficiency standards for Southwest region |
| Copper tube/aluminum fin coil |
| Factory-installed liquid-line filter drier |
| Sweat connection service valves with easy-access gauge ports |
| Heavy-gauge galvanized-steel cabinet and louvered coil guard |
| Top and side maintenance access |
| Precharged for a 15-ft line set |
| Possible replacement for LPS # 210736 or 223036 |
| Additional freight charges will apply for shipments outside our local delivery areas |
| GSX140371 |
| Btu Cool: | 36000 |
|---|---|
| Dimension: | 29" W x 32-1/2" H |
| Height: | 32-1/2" |
| Line Set Size: | 3/8 x 7/8 |
| Log In For Pricing: | Yes |
| Max Fuse: | 30A |
| Refrigerant Code: | R-410A |
| Regional Standard Code: | Southwest |
| SEER Rating: | 14 SEER |
| Tons: | 3.0 |
| Width: | 29" |