to view your price and availability.
GE 30" 5.3 cu ft Smooth-Top Electric Range (Stainless Steel)
Frigidaire
/ Each
Retail:
$1023.18
- Item #286051
Documents
About This Product
| (2) 1,200W, (2) 3,000W, (1) 1,400W element burners |
|---|
| 100W center warm burner |
| 30-in W x 46-3/4-in H x 26-in D |
| FCRE3052BS |
| ADA Compliant: | No |
|---|---|
| Capacity: | 5.3 cu ft |
| Color Code: | Stainless Steel |
| Depth: | 26" |
| Dimension: | 29-7/8" W x 46-9/16" H x 29-7/8" D |
| Energy Star Approved: | No |
| Gas/Electric Code: | Electric |
| Height: | 46.75" |
| Self-Cleaning Oven: | No |
| Width: | 30" |