to view your price and availability.
Documents
About This Product
| Volume 141 Catalog Page: 96 |
|---|
| Energy-efficient compressor, single-speed PSC condenser fan motor |
| 35.5-in W x 35.75-in H x 35.5-in D |
| 3/8-in liquid, 7/8-in suction, 208/230V, 188-lb |
| Energy-efficient compressor, 14.3 SEER 2 |
| Steel louver coil guard, removable grille-style top design, copper tube/enhanced aluminum fin coil |
| GSXN4 A/Cs come with a 10-year parts limited warranty |
| Must register within 60 days of installation |
| GSXN403610 |
| Btu Cool: | 36000 |
|---|---|
| Depth: | 35-1/2-in |
| Height: | 35-3/4-in |
| Liquid Line Set Size: | 3/8-in |
| Max Fuse: | 35A |
| Motor - PSC/EEM - Code: | PSC |
| Refrigerant Code: | R-410A |
| Suction Line Size: | 7/8-in |
| Tons: | 3 |
| Voltage Code: | 208/230V |
| Width: | 35-1/2-in |