to view your price and availability.
Frigidaire 28-Inch 13.9 cu ft top-Freezer Refrigerator, ADA Compliant, Energy Star, Black
Frigidaire
/ Each
Retail:
$934.93
- Item #281023
Documents
About This Product
| Volume 141 Catalog Page: 42 |
|---|
| Equipped for optional icemaker (265602) |
| Humidity-controlled crisper drawer |
| Integrated door handle design |
| Full-width freezer shelf |
| Adjustable glass shelves |
| ADA compliant |
| Energy Star certified |
| 27-5/8-in W x 59-7/8-in H x 29-3/8-in D |
| Additional freight charges will apply for shipments outside our local delivery areas |
| FFHT1425VB |
| ADA Compliant: | No |
|---|---|
| Capacity: | 13.9 cu ft |
| Color Code: | Black |
| Depth: | 29.4" |
| Dimension: | 27.6" W x 59.9" H x 29.4" D |
| Door Swing: | Reversible; Shipped as Right Hand |
| Eco Friendly: | Yes |
| Energy Star Approved: | Yes |
| ETL Approved: | No |
| Height: | 59.9" |
| Ice Maker Included: | No |
| Number of Shelves: | 3 |
| Shelving Type: | Glass |
| UL Approved: | No |
| Voltage Code: | 120V |
| Width: | 27.6" |